недела, 4. декември 2022. Вести денес: 68
home Вести

Мицкоски: Времето на политичките изманици и циркузанти помина, на народот му се потребни решенија- мојот сон е Македонија за сите луѓе и ќе стане јаве за неколку месеци од денес

Мицкоски: Времето на политичките изманици и циркузанти помина, на народот му се потребни решенија- мојот сон е Македонија за сите луѓе и ќе стане јаве за неколку месеци од денес

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за македонските граѓани, нема регистарски таблички, осуденици му бегаа од затвори, се прислушкуваа обвинители и судии, шверцуваа цигари градоначалници, шверцуваа дрога и мигранти полициски началници и што ли уште не, зборува за реформи! Ова е нашата реалност што ја нудат овие луѓе. Криминал, корупција, срам и порази.

Ова го истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во однос на изјавата на министерот Оливер Спасовски, дека Мицкоски не може да ја реформира партијата, а не пак државата.

-Јас нема да зборувам на нивото како овој човек. Времето на политичките изманици и циркузанти помина. На народот му се потребни решенија. Мојот сон е Македонија за сите луѓе. Сон кој ќе стане јаве за неколку месеци од денес. Многу чесна работа и откажувања. Безмилосна борба со криминалците и корумпираните во политиката, одговорност…, стоп за срамот и поразите, понуда на победи и успеси. Драги пријатели, ова е нашата понуда, мојот сон за Македонија, а релноста е понудата на Заев и Спасовски. За неколку месеци од денес, вие одлучувате во каква Македонија сакате да живееме…, пишува Мицкоски на Фејсбук.

Најнови вести

Коронавирус