недела, 12. јули 2020. Вести денес: 71
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Вести

Мицкоски: Време е за ново време каде ќе победи правдата, честитоста и вистинскиот напредок

Мицкоски: Време е за ново време каде ќе победи правдата, честитоста и вистинскиот напредок

Победничко Облешево и целата општина Чешиново Облешево се крева против неправдите. Нема да подлегне на лагите на власта, истакна лидерот на ВМРО- ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

-И ним им е јасно дека паѓаат. Пендаровски го плаши народот да не дозволеле да победи Силјановска зошто тогаш ќе имало парламентарни избори на кои ќе победело ВМРО- ДПМНЕ. Значи и ним им е касно дека владеат без поддршка на мнозинството граѓани, со други зборови се делегитимирани. Време е да ја смениме сликата за политичарите, време е за ново време каде ќе победи правдата, честитоста и вистинскиот напредок, напиша Мицкоски на Фејсбук.

Парламентарни избори 2020