четврток, 21. септември 2023. Вести денес: 130
home Вести

Мицкоски во Струмица: Изборот e помеѓу обновата за која се бориме и неправдите кои ги донесе власта

Мицкоски во Струмица: Изборот e помеѓу обновата за која се бориме и неправдите кои ги донесе власта

Претседателот на ВМРО- ДПМНЕ вечетва оствари средба со жителите од Сачево и со Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица.

-Истите грижи и проблеми. Струмица не оди напред. Струмица и струмичко ги живеат најтешките времиња. Проблемите се таложат, а нема решенија. Изборот e помеѓу обновата за која се бориме, и криминалот и неправдите кои ги донесе власта, помеѓу ислрената и чесна мисла за Македонија, и арамилукот во кој се гуши нашата земја. Ова е борба за иднината и за Македонија каква ја сакаме и заслужуваме. #ОбноваНаМакедонија

(ФБ статус на Христијан Мицкоски)