петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 158
home Вести

Мицкоски во собранието на средба со Азај Галијев

Мицкоски во собранието на средба со Азај Галијев

Заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г-дин Христијан Мицкоски и колешките г-ѓа Дафина Стојановска и г-ѓа Ели Панова, остваривме средба со г-дин Азај Гулијев, потпретседател и специјален претставник за Југоисточна Европа во парламентарното Собрание на ОБСЕ (OSCE Parliamentary Assembly), напиша на Фејсбук пратеникот Игор Јанушев.

-На средбата зборувавме за актуелната политичка состојба во Република Македонија и за нашите барања на предвремени парламентарни избори, кои се повеќе од неопходни за излез од оваа криза. Истовремено, побаравме и поддршка во преговорите со Бугарија, истакна Јанушев.

Коронавирус