четврток, 30. март 2023. Вести денес: 136
home Вести

Мицкоски во Прилеп на средба со претставници на Регионалната стопанска комора

Мицкоски во Прилеп на средба со претставници на Регионалната стопанска комора

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ  Христијан Мицкоски денеска заедно со градоначалникот на општина Прилеп Борче Јовчески, ќе оствари средба со претставници на Регионалната стопанска комора.

Средбата ќе се одржи во 12 часот во хотелот Кристал Палас.

По средбата предвидени се изјави кои во живо може да ги следите во видеото во продолжение.