среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 139
home Вести

Мицкоски во посета на винаријата „Попов“ во Кавадарци

Мицкоски во посета на винаријата „Попов“ во Кавадарци

Остварив посета на винаријата Попов од Кавадарци. Разговаравме за бизнис климата, пакетот на мерки кој го предлагаме, зa идните планови и потребите на стопанството.

Се обврзавме за:

》домашни и странски инвестиции од над 4 милијарди евра;

》рамен данок најнизок во светски рамки од 10 на 8%;

》план за индустриализација на стопанството;

》укинување на стотици бирократски и парафискални давачки кои се на товар на бизнисот;

》Македонија од дното во врвот на листите на Форбс, Давос и Дуинг Бизнис;

Ова се мерки до кои доаѓаме заедно и мерки кои ќе обезбедат повеќе за секого, објави на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Коронавирус