сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски во посета на Пештани и Вевчани

Мицкоски во посета на Пештани и Вевчани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ  Христијан Мицкоски денеска ќе оствари посета на Пештани и Вевчани.

Во 13:00 часот Мицкоски заедно со кандидатот за градоначалник за општина Охрид, Кирил Пецаков ќе дадат изјава за медиуми, локација – населено место Пештани, информираат од партијата.

Во 19:30 часот ќе се одржи мини митинг во Вевчани.

Коронавирус