среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 57
home Вести

Мицкоски во посета на мултифункционалната зона Ќојлија

Мицкоски во посета на мултифункционалната зона Ќојлија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ќе ја посети Мултифункционална зона Ќојлија, во општина Петровец.

Од партијата информираат дека при посетата на зоната ќе ја посети и компанијата Квенбергер логистик.

По завршување на настанот ќе биде дадена изјава за медиуми која може да ја следите на ФБ страната на Мицкоски.

ЕУРО 2020

Македонија