сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 37
home Вести

Мицкоски во посета на Делчево, Берово и Пехчево

Мицкоски во посета на Делчево, Берово и Пехчево

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ќе ги посети општините Делчево, Берово и Пехчево.

Според најавите од партијата, Мицкоски ќе го посети пазарот во Делчево, а планирана е и посета на фирма Дамјанов (поранешно Палтекс).

Мицкоски пред пазарот во Делчево ќе даде изјава за медиумите.

Најнови вести

Коронавирус