вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 155
home Вести

Мицкоски во Кочани, Јанушев во Делчево: И утре разговори за Обнова на Македонија- проблеми, решенија и програма

Мицкоски во Кочани, Јанушев во Делчево: И утре разговори за Обнова на Македонија- проблеми, решенија и програма

Тимови на ВМРО-ДПМНЕ утре ќе бидат во следниве општини како дел од кампањата „Разговори за Обнова на Македонија – Проблеми, решенија и програма“.

Во 14:30 часот во Кочани, во Градски парк, при што свое обраќање ќе има Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Во 12:30 часот во Делчево, во Градски парк при што изјава за медиуми ќе биде дадена од Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус