недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски во Клик Плус: Вознемиреност до гадење ми предизвика вчерашното интервју на Заев

Мицкоски во Клик Плус: Вознемиреност до гадење ми предизвика вчерашното интервју на Заев

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата Клик Плус зборуваше за скандалозното интервју на Заев каде посочи дека ова интервју предизивало гадење и згрозеност кај кај голем број на граѓани и наши сојузници од Европа.

Верувајте ми и дека нашите сојузници од Европа се згорзени од она интервју на Зоран Заев, еве можам и тоа да ви го кажам се згорезени и денеска најмалку два такви ми пренесо такви гледања. Тие велат дека дури ова ги надмина и напите очекувања , сега ни прави нас проблем затоа то граѓаните во Македонија, македонците најголемат аетничка заедница ќе мислат дека ние ова го бараме од вас, но ние не го бараме ова, рече Мицкоски во своето гостување.

Коронавирус