среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 76
home Вести

Мицкоски во Кичево на предвечерието на Василица: Ова ќе биде година на промени и обнова

Мицкоски во Кичево на предвечерието на Василица: Ова ќе биде година на промени и обнова

Во Кичево, во предвечерието на Василица. Ова ќе биде година на промени и обнова. Народот заслужува подобро, а ВМРО – ДПМНЕ ќе ја донесе шансата и иднината каква оваа држава заслужува. Заедно со народот до нови заеднички победи, напиша на Фејсбук претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Коронавирус