петок, 23. јули 2021. Вести денес: 161
home Вести

Мицкоски: Во Европа нема евро за Вицето, евро за црквата

Мицкоски: Во Европа нема евро за Вицето, евро за црквата

Во Европа нема аболирани политичари. Во Европа нема евро за Вицето, евро за црквата. Во Европа нема градоначалникот на брата си да му доделува земјиште за изградба на згради за 40 квадрати стан во компензација, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од митингот во Виница.

-Таму се оди со вредности, со многу работа, со пеколно многу работа, господине Заев. Нешто што за вас и вашите ортаци претставува мисловна именка. Не знаете вие што значи многу работа. Целокупното ваше политичко битисување и кариера го темелите на две работи лоповлук и лага. По тоие две работи ќе останете запаметен на политичката сцена, порача Мицкоски.

Коронавирус