петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 128
home Вести

Мицкоски во „360 степени“: Апелирам до Пендаровски да свика нова лидерска средба

Мицкоски во „360 степени“: Апелирам до Пендаровски да свика нова лидерска средба

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, бара од шефот на државата да свика нова лидерска средба за да се најде начин за излез од, како што вели Мицкоски, кризната состојба во која се наоѓа државава.

Ова е дел од интервјуто на Мицкоски за „360 степени“ што ќе се емитува вечерва (24 април 2020 г.) од 22:00 часот на ТВ Алсат.

Коронавирус