сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 129
home Вести

Мицкоски во 18:15 часот со интервју на Алфа телевизија

Мицкоски во 18:15 часот со интервју на Алфа телевизија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес ќе даде интервју за Алфа телевизија кое ќе почне во 18:15 часот.

Во интервјуто, како што самиот објави, ќе зборува за промената на името од страна на власта, за договорот со Грција, за изборите, само претседателски или и парламентарни, за сегашноста но и иднината, за ова и многу други теми.

Коронавирус