вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 47
home Вести

Мицкоски во 18:10 со интервју на Алфа телевизија

Мицкоски во 18:10 со интервју на Алфа телевизија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва ќе биде гостин на телевизија Алфа.

Со почеток од 18:10 часот, тој во интервјуто ќе зборува за сите актуелни теми во Република Македонија.

Коронавирус