понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 52
home Вести

Мицкоски: Влегуваме во финалната фаза на поразот на оваа неспособна власт

Мицкоски: Влегуваме во финалната фаза на поразот на оваа неспособна власт

Бев во Гостивар и во МК „Мара Угринува“. Влегуваме во финалната фаза на поразот на оваа неспособна власт. Падот на Заев почна, а главната порака пристигнува на наредните избори, народот ќе си дојде по своето, а гласот на народот е врховниот судија за правецот на нашата земја Македонија, напиша на својот Фејсбук профил Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

 

Коронавирус