понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 118
home Вести

Мицкоски: Власта од ден во ден ја покажува цела своја немоќ и расипаност- ова не е веќе битка само за името, ова е битка на секој еден човек за Македонија која победува

Мицкоски: Власта од ден во ден ја покажува цела своја немоќ и расипаност- ова не е веќе битка само за името, ова е битка на секој еден човек за Македонија која победува

Референдум на кој се полнеа кутии, афери кои продолжуваат, тендери кои се бројат во милиони, филм кој власта го забрани, режисер чие семејство е мета на прогон, како и многумина други… е тажната слика за Македонија денес, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил.

-Власта од ден во ден ја покажува цела своја немоќ и расипаност, ова не е веќе битка само за името, ова не е веќе битка само против еден штетен договор, ова е битка на секој еден човек против оваа власт, за правда, за осуда на криминалот, за пoдобар живот, за подобра иднина, за Македонија која победува!, додава Мицкоски.

Коронавирус