петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 113
home Вести

Мицкоски: Власта не се консултира со опозицијата, нема капитални инвестиции, нема нови болници, нема нови компјутери

Мицкоски: Власта не се консултира со опозицијата, нема капитални инвестиции, нема нови болници, нема нови компјутери

Подготвувале петти пакет мерки, помош за стопанството. Ниту една реченица консултација со пратеници од опозицијата, стопанството чека средба, истакнува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

“Нема реализација на капитални инвестиции, нема нови болници, нема компјутер за секој ученик, нема помош за земјоделците, но затоа има картички и ваучери.

Избори се ближат, па треба да поткупуваат и крадат. Толку знаат и можат. Да не биде после лелекање по амбасади дека опозицијата блокира“ – порачува тој.

Коронавирус