недела, 12. јули 2020. Вести денес: 75
МЕГА БОМБА

Нуклеарна бoмба: Заев зема рeкет од 6 милиони евра! (АУДИО)

home Вести

Мицкоски: Власта не ги почитува и ги казнува пензионерите, време е сега тие да ја казнат власта (ВИДЕО)

Мицкоски: Власта не ги почитува и ги казнува пензионерите, време е сега тие да ја казнат власта (ВИДЕО)

На масовниот митинг во Скопје, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, посебен дел од својот говор издвои за да им се обрати на пензионерите.

-Ќе ги споменам и пензионерите, оние на кои оваа власт им изрази непочитување, на кои им го укинаа законско предвиденото зголемување на пензиите, а пензиите не се покачија ниту за денар. Власта која ги казнува и не реализира ниту еден проект за нив, оние луѓе кои во староста треба да имаат спокоен живот, а го немаат зошто власта не ги почитува. Време е сега вие да ја казните власта, порача тој.

Парламентарни избори 2020