сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 98
home Вести

Мицкоски: Владата во последните 6 месеци на министрите на од СДСМ и компаниите блиски до Заеви им доделила МИЛИОНСКИ суми финансиска помош и грантови

Мицкоски: Владата во последните 6 месеци на министрите на од СДСМ и компаниите блиски до Заеви им доделила МИЛИОНСКИ суми финансиска помош и грантови

Владата во последните 6 месеци, преку државните механизми, на министрите од СДСМ и компаниите блиски до Заеви додели МИЛИОНСКИ суми финансиска помош и грантови, ова денеска преку статус на Фејсбук го пишува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

-Владата во последните 6 месеци, преку државните механизми, на министрите од СДСМ и компаниите блиски до Заеви додели МИЛИОНСКИ суми финансиска помош и грантови.
И тоа од парите кои ги плаќаат граѓаните кон државата! Притоа, ја задолжи државата за 60%..
Во низата непромислени стратегии е најновата: дека ќе ги пуштат да пропаднат сите оние компании кои нема да можат да се справат со оваа економска криза и ќе бележат загуби!
Под изговор, дека е тоа европски!
#ДостаЕ!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус