вторник, 23. јули 2019. Вести денес: 114
home Вести

Мицкоски: Владата направи комплетна дисторзија на сите преговарачки позиции на земјава

Мицкоски: Владата направи комплетна дисторзија на сите преговарачки позиции на земјава

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во “24 Анализа“ вели дека Владата предводена од Зоран Заев ги уништила преговарачките позции на Република Македонија со прифаќање на договорот со Грција.

– Се случи комплетна дисторизија на сите преговарачли позиции ан република МАкедонија создавани 27 години наназад ,со прифаќање на неколку позции од страна на егзебиционистите во владата на СДСМ и Зоран Заев. Откако се случи комплетна дисторзија на сите преговарачки позиции ние моравме сериозно да навлеземе и да видиме кои се поседиците кои што ќе настанат понатаму во процесот“ рече Мицкоски.