среда, 8. декември 2021. Вести денес: 102
home Вести

Мицкоски: Ветуваа 4 викенди без ДДВ, а сега се ветува само 1 и тоа сo ограничување до 30.000 денари

Мицкоски: Ветуваа 4 викенди без ДДВ, а сега се ветува само 1 и тоа сo ограничување до 30.000 денари

Најавуваа четири викенди без ДДВ, а сега повторно се лажат граѓаните со еден викенд и тоа со ограничување, рече на прес конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

„Септември помина за кога ги ветуваа четирите викенди без ДДВ, а денеска гледаме како на лажичка им се ветува на граѓаните дека само 1 наместо 4 викенди ќе се купува без ДДВ и тоа празничниот викенд. И нема да биде без ограничување како што ветуваа, ниту пак со намалени цени. Ќе има ограничување до 30.000 денари“, рече Мицкоски.

Најнови вести

Коронавирус