сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 99
home Вести

Мицкоски: Ветија “ајро”, донесоа национална катастрофа

Мицкоски: Ветија “ајро”, донесоа национална катастрофа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес порача дека Владата ветуваше чист воздух, а донесе национална катастрофа.

„17 Октомври 2020та, 9 часот, градот убав, нашето Скопје.

Ветија “ајро”, донесоа национална катастрофа.

Четири години лаги, криминал, гребен асфалт за провизии, корупција и срам. Одговорност мора да има, поддршка“, напиша тој на својот Фејсбук профил.

17 Октомври 2020та, 9 часот, градот убав, нашето Скопје.Ветија “ајро”, донесоа национална катастрофа. Четири години…

Gepostet von Hristijan Mickoski am Samstag, 17. Oktober 2020

 

Коронавирус