сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 99
home Вести

Мицкоски вечерва во „360 степени“

Мицкоски вечерва во „360 степени“

Претсдеателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе гостува во емисијата „360 степени“ на новинарот Васко Попетрески.

Како што соопшти Попетрески, со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, разговарале за политичката оправданост на барањето за предвремени избори, за иницијативата за укинување на т.н. пржинска влада, трендовите во јавното мислење, перформансот на градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ и меѓузависноста со тајмингот на следните парламентарни избори, односите со Бугарија, случајот со купопродажбата на земјиште за потребите на „ЕВН електрани“…

Интервјуто ќе се емитува вечерва од 22 часот на ТВ Алсат.

Коронавирус