понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 97
home Вести

Мицкоски вечерва меѓу граѓаните на Берово

Мицкоски вечерва меѓу граѓаните на Берово

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан вечерва ќе го посети Берово и ќе оствари средба со граѓани, а ќе присуствува и на состанок на општинскиот комитет.

Ваквите средби доаѓаат во време на референдунската кампања.

Мицкоски во повеќе наврати итакнува дека договорот за името е лош и неприфатлив за народот и дека договорот значи откажување од македонскиот идентитет и промена на името на државата.

Во недела опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе оржи протестен марш во Штип.

Најнови вести

Коронавирус