четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 105
home Вести

Мицкоски вечерва гостин во емисијата „Економски магазин“ на телевизија Алсат во 22 часот

Мицкоски вечерва гостин во емисијата „Економски магазин“ на телевизија Алсат во 22 часот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе биде дел од емисијата „Економски магазин“ на телевизија Алсат-М.

Тој преку статус на својот Фејсбук профил ги повика сите да го следат неговото гостување.

-Гостувам во емисијата „Економски магазин“ кај Горан Теменугов што ќе се емитува вечерва во 22:00 часот на Alsat телевизија.
Ќе разговараме за економски и политички теми.

Следете ме, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус