понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Вести

Мицкоски вечерва гостин во „Ѕид“ на телевизија Алфа

Мицкоски вечерва гостин во „Ѕид“ на телевизија Алфа

Вечерва во емисијата „Ѕид“ на ТВ Алфа гостин е претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Лидерот на опозицијата со новинарот Љупчо Цветановски ќе зборува за Извештајот на ЕК, за преговорите за името, улогата на опозицијата, македонската економија и други актуелни теми.

Во 21:50 часот вечерва почнува „Ѕид“ на Алфа.

 

Најнови вести

Коронавирус