недела, 5. декември 2021. Вести денес: 49
home Вести

Мицкоски утрово со порака на Фејсбук

Мицкоски утрово со порака на Фејсбук

Почнува неделата со предавања, Механика 2.

Свој на своето, да го пренесеме знаењето, но и да ги задржиме децата дома! Вистински предизвик е да се работи со младите, затоа што тие се нашата иднина, пишува во својата Фејсбук објава лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Инаку, на вчерашните локални избори партијата на Мицкоски во првиот круг освои голем број на градоначалнички места, а во вториот бројот на истите се според слободните проценки се очекува бројот на истите уште повеќе да се зголеми.

Коронавирус