сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 3
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Мицкоски утре на Денот на Македонската револуционерна организација ќе се сретне со граѓаните на Прилеп

Мицкоски утре на Денот на Македонската револуционерна организација ќе се сретне со граѓаните на Прилеп

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски утре на Денот на Македонската револуционерна организација ќе се сретне со граѓаните на Прилеп.

-Македонија се буди, Македонија бара промени! Граѓаните го креваат гласот против оваа одродена власт на СДСМ и Зоран Заев кои стануваат минато и ќе бидат сместени на темната страна од историјата на Република Македонија.

Ве поканувам сите, членови, симпатизери, граѓани, во среда на големиот државен празник 23 Октомври – Денот на Македонската револуционерна организација, со почеток од 11:30 часот на плоштадот “Методија Андонов-Ченто”, на заедничка средба со Претседателот на партијата, Г-дин Христијан Мицкоски.

Дојдете да разговарате лично со идниот премиер на Република Македонија и да дадете свој придонес, свои идеи за идната изборна програма на ВМРО-ДПМНЕ. Дојдете да ги кажете проблемите кои го тиштат вашето секојдневие.

Деспотот е на колена и веќе е поразен! Затоа приклучете се сите во Обновата на државата и во борбата за враќање на достоинството и посебноста на македонскиот народ, стои во постото на Фејсбук на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

Коронавирус