вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 131
home Вести

Мицкоски: Утре на Централниот комитет ќе предложам да отпочнеме со собирање на граѓански потписи во градовите и селата

Мицкоски: Утре на Централниот комитет ќе предложам да отпочнеме со собирање на граѓански потписи во градовите и селата

Лидерот на ВМРО- ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска преку статус на Фејсбук пишува дека партијата преку Централен комитет утре ќе предложи отпочнување на собирање на граѓански потписи во градовите и селата.

-Владиното мнозинство не ја прими граѓанската иницијатива за одложување на пописот кој е очигледен фалсификат. Изговорот е дека не постоела институцијата Собрание на Република Македонија. Кој се плаши и бега од сопствениот народ срамно завршува.
На утрешната седница на Централниот комитет ќе предложам да отпочнеме со собирање на граѓански потписи во градовите и селата. Никој не победил народ. Ќе ги имаме потписите од пратениците и потписите на народот.
#ИднинатаЕНаша
#ОдговорностЌеИма
#МакедонскаПролет, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Владиното мнозинство не ја прими граѓанската иницијатива за одложување на пописот кој е очигледен фалсификат. Изговорот…

Posted by Hristijan Mickoski on Вторник, 09 февруари 2021

ЕУРО 2020

Македонија