вторник, 28. март 2023. Вести денес: 51
home Вести

Мицкоски утре ќе присуствува на одбележување на празникот Илинден во село Ташмаруништа, Струга

Мицкоски утре ќе присуствува на одбележување на празникот Илинден во село Ташмаруништа, Струга

Ве известуваме дека утре 02.08.2018 година четврток, делегација предводена од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе присуствува на одбележување на празникот 2-ри Август Илинден во село Ташмаруништа, Струга.

  • 11:00 часот, положување на свежо цвеќе на спомен обележјето на Двата Илиндена
  • 11:10 часот, посета на црквата СВ. Архангел Михаил
  • 11:30 часот, обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски
loading...

Најнови вести