недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски: Уште колку треба да се заразат за да политичката комисија на Караџовски си поднесат оставки!?

Мицкоски: Уште колку треба да се заразат за да политичката комисија на Караџовски си поднесат оставки!?

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека денешните бројки на 870 новозаразени се речиси 33% од тестираните кои се заразени.

870 новозаразени од #COVID. Речиси 33% од тестираните се заразени. Ни се случува национална катастрофа. Уште колку треба да се заразат за да политичката комисија на Караџовски си поднесат оставки!?

870 новозаразени од #COVID. Речиси 33% од тестираните се заразени. Ни се случува национална катастрофа. Уште колку треба да се заразат за да политичката комисија на Караџовски си поднесат оставки!?

Posted by Hristijan Mickoski on Wednesday, October 28, 2020

Најнови вести

Коронавирус