понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 58
home Вести

Мицкоски: Уште еден доказ дека неспособна мафија ја води државата- Оставка на Владата веднаш!

Мицкоски: Уште еден доказ дека неспособна мафија ја води државата- Оставка на Владата веднаш!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски уште еднаш побара оставка од Владата.

-Уште еден доказ дека неспособна мафија ја води државата. Оставка на Владата веднаш!

Ова го напиша Мицкоски на Фејсбук, откако во Обвинителството предмалку се појави екс директорот на УБК Сашо Мијалков за да го земе решението за домашен притвор.

Претходно денеска Мицкоски, по повод бегството на Мијалоков, одржа прес-конференција на која побара оставка од Владата, во спротивно најави поднесување барање за изгласување недоверба на Владата во Собранието, а ги коментираше поврзаноста на Иницијативниот одбор за вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ и улогата на Мијалков, како и на премиерот Зоран Заев.

Коронавирус