понеделник, 27. септември 2021. Вести денес: 196
home Вести

Мицкоски тргна кон Кочани: На народот му е потребна помош, тука сме заедно да се бориме

Мицкоски тргна кон Кочани: На народот му е потребна помош, тука сме заедно да се бориме

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва тргна кон Кочани.

Градот е зафатен од голем пожар, а Мицкоски вели дека ќе се бори заедно со народот бидејќи власта не го прави тоа.

„На пат за Кочани, на народот му е потребна помош, тука сме заедно да се бориме, кога власта веќе тоа не го прави“ – напиша тој!

Коронавирус