понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 98
home Вести

Мицкоски: Таблите со сменетото име на институциите се доказ за срамот нанесен од Заев

Мицкоски: Таблите со сменетото име на институциите се доказ за срамот нанесен од Заев

Слика на капитулацијата на оваа влада, на срамот кој и го нанесоа на државата и нацијата се сменетите табли на институции, како и на владата, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето на телевизија Алфа.

-Денес тоа е секојдневие и тешка болна реалност за граѓаните, за Република Македонија. Ние сме луѓе горди на идентитетот, државата. Ние кога сме опозиција не може да се колнеме во најмилото, татковината дека нема да тргуваме со идентитетот, а потоа да се дојде до фотеља да правиме правиме се. Не, јас не можам така да постапувам, не јас не можам да бидам таков нечесен политичар, рече Мицкоски.

Тој рече дека има два начина да ја смениме реалноста потребни се два предуслови, 80 пратеници во Собранието и Бадентер.

Локални избори 2021