четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски срдечно пречекан од граѓаните на Зелено пазарче (ВИДЕО)

Мицкоски срдечно пречекан од граѓаните на Зелено пазарче (ВИДЕО)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со пазарџиите на Зелено пазарче.

Тој беше срдечно пречекан од насобраните граѓани, кои го поздравија со аплауз.

Дел од посетителите на пазарот, поразговараа со него.

Погледнете каква беше атмосферата за време на посетата на Мицкоски:

ЕУРО 2020

Македонија