четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 31
home Вести

Мицкоски: Собрани над 100.000 потписи, ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да ја води битката против мафијашката власт

Мицкоски: Собрани над 100.000 потписи, ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да ја води битката против мафијашката власт

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски информира дека партијата за 8 дена собрала над 100.000 потписи од граѓаните кои не се задоволни од операцијата попис.

-ВМРО-ДПМНЕ за 24 часа, или по 3 часа дневно, во рок од 8 дена собра повеќе од 100.000 потписи од граѓани кои се незадоволни од начинот на кој се води операцијата попис. ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да ја води битката против мафијашката власт од внатре низ институциите за одложување на пописот, а во меѓувреме е потребно истата таа операција да ја девалвираме. Затоа, ја повикуваме дијаспората масовно да се пријави на онлајн апликацијата. Доколку мафијашката власт продолжи насилно да се однесува, тогаш при превземањето на институциите истата ќе биде предмет на детална проверка, а ВМРО-ДПМНЕ нема да ги признае овие политички резултати, пишува Мицкоски на Фејсбук.

Коронавирус