четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 128
home Вести

Мицкоски: Со Вучиќ се согласивме дека иднината на Балканот е во прогресивни политичари кои умеаат да ги запазат државните интереси

Мицкоски: Со Вучиќ се согласивме дека иднината на Балканот е во прогресивни политичари кои умеаат да ги запазат државните интереси

На состанокот со претседателот на Република Србија, г-динот Вучиќ се соглсивме дека иднината на Балканот е во прогресивните политичари кои умеаат да ги запазат државните интереси и да придонесат за градење на интегрирани општества, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Инаку, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, денес во Белград заедно со потпретседателот Александар Николоски оствари средба со претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ.

Локални избори 2021