сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 104
home Вести

Мицкоски: Со телефон ли го ослободивте судството, Заев вели, не, не директно во разговор на состанок

Мицкоски: Со телефон ли го ослободивте судството, Заев вели, не, не директно во разговор на состанок

Скандалозно признание на Зоран Заев во дебатата со Христијан Мицкоски дека тој е оној кој што го управувал и обвинителството и судството преку телефонски разговори и директни средби како треба да се води една постапка. Екс премиерот директно призна дека и посочил на обвинителката Вилма Русковска како да го раководи случајот „Рекет“.

-Имате пријавување на случаеви каде што се укажува дека има криминал, ве молам да си повикате луѓето тие и тие па да ви дадат искази на записник, вели Заев/

-Вака ли го ослободивте обвинителството и судството по телефон, запраша Мицкоски.

-Не не директно во разговор на состанок, вели Заев.

-Корпус деликти е лист хартија потпишан господине Заев од обвинител, посочи претседателот на ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус