четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 213
home Вести

Мицкоски со сочувство по смртта на Димитриев: Прашањето кое останува да нѐ мачи е дали можеше поинаку?!

Мицкоски со сочувство по смртта на Димитриев: Прашањето кое останува да нѐ мачи е дали можеше поинаку?!

Како последица на вирусот Ковид-19, почина поранешниот градоначалник на Демир Капија, Трајче Димитриев.

По веста за неговата смрт, се огласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Тој на својот Фејсбук профил напиша:

За жал, Трајче Димитриев не ја издржа битката со опакиот корона вирус. Сѐ повеќе добри луѓе си заминуваат, и секако прашањето кое останува да нѐ мачи, дали можеше поинаку!?

Беше градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, борец и пријател.

Трајче, почивај во мир! Бог нека ти дарува вечност. Сочувство и до најблиските.

Најнови вести

Локални избори 2021