недела, 25. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски со повик за обединување

Мицкоски со повик за обединување

На месеци од сега не чека денот кога ќе се соочиме со граѓаните и кога ВМРО-ДПМНЕ треба да ги обедини сите граѓани во Република Македонија, под знамето на Република Македонија и со бајракот на ВМРО-ДПМНЕ на гради, а тоа ќе биде големата победа на предвремените парламентарни избори, напиша претседтелот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Коронавирус