вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 63
home Вести

Мицкоски со повик до граѓаните: Денеска на голем митинг во Скопје во 19 часот- За Македонија!

Мицкоски со повик до граѓаните: Денеска на голем митинг во Скопје во 19 часот- За Македонија!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги повика граѓаните на митинг пред Владата, денеска во 19 часот.

-Ве повикувам денеска на големиот митинг во Скопје, пред Влада на Република Македонија во 19:00 часот. За правда!
За татковината!
За да изгрее зората!
За Македонија!

Коронавирус