среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 17
home Вести

Мицкоски со порака: Потребни се реални капитални инвестиции, а не фингирани извештаи

Мицкоски со порака: Потребни се реални капитални инвестиции, а не фингирани извештаи

Бев на Пониква и остварив средба со кочанските стопанственици. Кочани и овој регион има огромни потенцијали за туристички и стопански развој. Потребно е поголема грижа од државата која мора да се посвети на домашната економија.

Потребни се реални капитални инвестиции, а не фингирани извештаи, потребна е вистинска грижа за рамномерниот развој на земјата. Се обврзуваме на работа и постојана и активна грижа за потребите на граѓаните, напиша на Фејсбук претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Коронавирус