понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 155
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Вести

Мицкоски со порака од Собранието: Борбата за Македонија и граѓаните е секогаш и секаде

Мицкоски со порака од Собранието: Борбата за Македонија и граѓаните е секогаш и секаде

Борбата за Македонија и граѓаните е секогаш и секаде. Од Собранието, заедно со пратениците кои ќе зборуваат доцна во ноќта против преценетиот закон и “поклонот” од Владата на Заев до Макпетрол. Поддршка за пратениците, напиша на Фејсбук, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Коронавирус