понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 179
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Мицкоски со порака до пензионерите: Власта ве казнува, време е сега вие да ја казните неа

Мицкоски со порака до пензионерите: Власта ве казнува, време е сега вие да ја казните неа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва посебен дел од својот говор одвои за пензионерите.

-Ќе ги споменам и пензионерите, оние на кои оваа власт им изрази непочитување, на кои им го укинаа законско предвиденото зголемување на пензиите, а пензиите не се покачија ниту за денар. Власта која ги казнува и не реализира ниту еден проект за нив, оние луѓе кои во староста треба да имаат спокоен живот, а го немаат зошто власта не ги почитува. Време е сега вие да ја казните власта, порача тој.

Парламентарни избори 2020