среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 75
home Вести

Мицкоски со порака до Бугарија: Не ви се потребни асимилирани соседи, без оглед што Заев е на чело на владата, не се договарајте со мафијашки структури ќе ве излаже за се

Мицкоски со порака до Бугарија: Не ви се потребни асимилирани соседи, без оглед што Заев е на чело на владата, не се договарајте со мафијашки структури ќе ве излаже за се

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешниот говор испрати порака до нашиот сосед, Бугарија.

-Убеден сум дека и вам не ви се потребни асимилирани и понижени соседи, без оглед што државава ја има таа несреќа премиер после украдени талибански, мафијашки избори да биде Зоран Заев. Тој лесно го прифаќаа ова и ветува се. Но и вие знаете дека едно се ветувањата од него, а сосема друго реализацијата на тие ветувања што му е најслабата страна. Со мафијашка структура не може да се договорите и да мислите дека ќе одите напред, туку само ќе се продлабочуваат проблемите, истакна Мицкоски.

Коронавирус