сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 25
home Вести

Мицкоски со одговор за обвинувањата за профитерство: Заев сетете се на малата Тамара, на Монструм, на случајот Нешковски, како ги злоупотребувавте случаите за да седнете во фотелја

Мицкоски со одговор за обвинувањата за профитерство: Заев сетете се на малата Тамара, на Монструм, на случајот Нешковски, како ги злоупотребувавте случаите за да седнете во фотелја

Ако некој злоупотребувал човечки судбини за политиканство тоа е Зоран Заев, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ дуел во „Само вистина“ на Канал 5, одговарајќи на обвинувањата на Заев за политичко профитерство во врска со случајот во модуларната во Тетово.

Мицкоски го потсети Заев како лично тој манипулираше и злоупотребуваше човечки судбини само за да дојде на власт и да седне на фотелја, притоа потсетувајќи го на случаи како малата Тамара, Нешковски, Смилковско езеро.

– Сетете се на малата Тамара, сетете се како ги лажевте родителите на децата од Смилковско езеро, сетете се на Саздо, на Мартин Нешковски. Ако некој злоупотребувал човечки судбини за политиканство тоа сте вие. Мене тоа никогаш не ми се случило ниту ќе ми се случи, потенцираше Мицкоски.

Мицкоски нагласи дека ВМРО-ДПМНЕ е државоторна партија и никогаш не злоупотребувала несреќи за разлика од СДСМ и Заев кои се пример за злоупотреба на човечки несреќи.

Коронавирус