сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 68
home Вести

Мицкоски со нов скандал- Дали полициски службеник менувал белешки за случај во РЕК Битола, бидејќи се споменувале имиња блиски до фамилијата Заеви

Мицкоски со нов скандал- Дали полициски службеник менувал белешки за случај во РЕК Битола, бидејќи се споменувале имиња блиски до фамилијата Заеви

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата Клик Плус обелододени нов скандал каде посочува дали висок полициски финкционер на СДСМ менувал менувал кривична пријава и извешатај кон таа кривична пријава за компании и лица поврзани со ископ во РЕК Битола?

-Еве ве охрабрувам да го прашате обвинителството и обвинителката во обвинителството за организиран криминал и корупција дали висок полициски функционер на СДСМ менувал кривична пријава и извешатај кон таа кривична пријава за компании и лица поврзани со ископ во РЕК Битола ? Поставете го тоа прашање, а ние како ВМРО-ДПМНЕ ќе одговориме дали менувал или не менувал и зошто менувал, кои биле причините затоа што се споменуваат имиња кои што се дел родниснки врски со премиерот Зоран Заев. Еве вашата телевизија нека го постави ова прашање и да видиме што ќе одговори надлежното обвинителство, потенцира претседателот Мицкоски во своето гостување.

Коронавирус