вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски: Со генералниот секретар на ЕПП разговаравме за подршка за локалните избори за Скопје, да ни ги пренесат знаењето од изборите во Мадрид каде победија

Мицкоски: Со генералниот секретар на ЕПП разговаравме за подршка за локалните избори за Скопје, да ни ги пренесат знаењето од изборите во Мадрид каде победија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се сретна со генералниот секретар на Европската Народна Партија Антонио Лопез, при што се разговарало и за локалните избори.

-Остварив успешна средба со генералниот секретар на Европската Народна Партија, Antonio López-Istúriz и пратеник во Европскиот парламент. Лопез-Истуриз е помеѓу најблиските соработници на претседателот на Шпанската сестринска народна партија (Partido Popular) Пабло Касадо. Шпанската народна партија победи во Мадрид на локалните избори и разговаравме за идна соработка на престојните локалните избори во Македонија, заеднички да соработуваме и славиме победа во нашето Скопје! Ја имаме поддршката и знаењето. Со целото срце и сила за победа над застојот, стагнациите, блокадите, пишува на својата Фејсбук страница лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус